Sportovní aktivity v zimním období

Wellness hotel Pod Kyčmolem, který nabízí komfortní ubytování v Beskydech, je výjimečný i z pohledu své geografické polohy. Leží v malebném údolí Těšínských Beskyd na pomezí Polska a Slovenska, jen 14 km od města Jablunkov. Nabízí spoustu možností, jak vyplnit čas během dovolené. V okolí hotelu mohou návštěvníci zhlédnout celou řadu lákavých míst nabízejících nejširší sportovní vyžití v průběhu celého kalendářního roku.

Sjezdové lyžování

lyze_jablunkovskoPro příznivce sjezdového lyžování, které bezesporu patří k nejpopulárnějším zimním sportovním aktivitám, nabízí blízké i vzdálenější okolí čtyři lyžařské areály.

 

 

Přehled sjezdovek v okolí:

Lyžařský areál Horní Lomná – Přelač (v dosahu 3 km)

Lyžařské terény jsou situované na severovýchodním svahu v nadmořské výšce 700 až 850 m n.m.. Sjezdové tratě mají délku od 670 do 800 m. Areál je vybaven třemi lyžařskými vleky a dětským vlekem pro začátečníky.

http://www.prelac.cz/

Lyžařský areál Armáda v Dolní Lomné (v dosahu 8 km)

K dispozici je svah o délce cca 860 metrů s osvětlením pro večerní lyžování a technickým zasněžováním po celé délce sjezdovky. Areál je vybaven jedním vlekem a k dispozici je rovněž dětský vlek s nízkým vedením lana.

Ski areál Severka v Dolní Lomné (v dosahu 12 km)

Ski areál provozuje 4 lyžařské vleky a délka sjezdovek je celkem 2 km.

Ski areál Mosty u Jablunkova (v dosahu 17 km)

Ski areál nabízí 3 sjezdové tratě o celkové délce 2100 m, umělé zasněžování, snowpark a lyžařskou školu. Areál je vybaven čtyřmi lyžařskými vleky.

http://www.skimosty.cz/

Jízda na běžkách

bezky_jablunkovskoPro vyznavače bílé stopy nabízíme širokou síť běžeckých tras, nepočítaje hlavní hřebenovou trasu Těšínských Beskyd z Mostů u Jablunkova přes Velký a Malý Polom na Bílý Kříž, stejně tak oblíbenou trasu vedoucí z Třince – Oldřichovic pod vrcholem Ostrý a dál přes Babí vrch, Slavíč a Kozí hřbet až na Malý Polom. Náš Wellness hotel Pod Kyčmolem je od vrcholu Malý Polom vzdálen necelé tři kilometry a lze se na něj dostat po modře značené turistické trase, která prochází v blízkosti našeho hotelu.

 

V samotném údolí u Dolní Lomné vedou nad řekou Lomná upravované běžecké tratě, odkud je překrásný výhled jak na okolní horský masív, tak i na údolí Lomné. Celková délka tratí je 10 km, s okruhy 3,5 km, 3 km, 2 km, 1 km. Trasy vedou výhradně po loukách a jsou nenáročné. Není třeba se obávat nebezpečných sjezdů ani strmých stoupání. Trasy jsou vyznačeny v terénu barevnými terčíky lyžaře.

 

Další upravované běžecké tratě v délce 44 km nabízí Ski areál Mosty u Jablunkova vzdálený od našeho hotelu cca 17 km.

Bobová dráha

bobovka_skimostyK dalším zimním aktivitám, které blízké okolí hotelu nabízí, patří bobová dráha s celoročním provozem v Ski areálu Mosty u Jablunkova v dosahu 17 km od našeho hotelu. Délka sjezdu činí 650 m, můžete sjíždět až 40 km rychlostí.

 

 

Projížďky koňským spřežením

kone_konezlomneRodinná stáj v Dolní Lomné nabízí v zimním období  pro jednotlivce, páry, rodiny s dětmi, menší skupinky vyjížďku do okolní krajiny v saních tažených koňmi (při dobrých sněhových podmínkách). Tato rodinná stáj provozuje také tzv. kuligy, kde za hlavní sáně, které jsou tažené koňmi, jsou v řadě za sebou napojeny malé sáňky.

 

 

Bruslení

brusle_dolnilomnaVe vedlejší obci Dolní Lomná je možnost využití provozu veřejného kluziště v závislosti na klimatických podmínkách. 

 

 

 

 

Personál hotelové recepce je vždy připraven Vám poradit s výběrem aktivity během Vašeho pobytu u nás.

 

(zdroj fotografií: jablunkovsko.cz, skimosty.cz, dolnilomna.cz, konezlomne.cz )