Sportovní aktivity od jara do podzimu

Wellness hotel Pod Kyčmolem, který nabízí komfortní ubytování v Beskydech, je výjimečný i z pohledu své geografické polohy. Leží v malebném údolí Těšínských Beskyd na pomezí Polska a Slovenska, jen 14 km od města Jablunkov. Nabízí spoustu možností, jak vyplnit čas během dovolené. V okolí hotelu mohou návštěvníci zhlédnout celou řadu lákavých míst nabízejících nejširší sportovní vyžití v průběhu celého kalendářního roku.

Turistika v Beskydech

P1060687aPro milovníky pěší turistiky nabízí blízké i vzdálené okolí hotelu pestrou síť dobře značených turistických tras, které Vás dovedou k zajímavým cílům a ukážou nádhernou beskydskou přírodu v údolích i na horských hřebenech. Vynikající poloha hotelu Vám umožní bez nutnosti přesunu na větší vzdálenosti navštívit zajímavá místa, jako jsou Národní přírodní rezervace Mionší, Slavíč, Visalaje, hlavní hřebenovou trasu Těšínských Beskyd, okružní trasu s výstupy na vrchol Velkého a Malého Polomu, přechod k vodní nádrži Morávka a celou řadu zajímavých míst. Pro zdatnější turisty se nabízí možnost dojít až na Lysou horu.

V blízkosti našeho hotelu prochází modře značená trasa vedoucí z Horní Lomné na Malý Polom.

Cykloturistika v Beskydech

cykloturistika_icmZdejší okolí nabízí rovněž širokou síť dobře značených cykloturistických tras, kde si na své přijdou vyznavači tras mírných přes střední až po ty náročné. Cyklotrasy jsou vedeny turisticky zajímavými oblastmi se zaměřením na poznávání zdejší krajiny a přírodních, kulturních a historických památek. Převážná část tras vede po silnicích s menším provozem, po cestách polních a lesních, případně i pěšinami, které jsou na kole sjízdné.

Tenis

 

tenis_lomna_jablunkovskoMilovníci aktivní dovolené mohou ve zdejší obci navštívit tenisové kurty v rámci víceúčelového hřiště s umělým povrchem SAN-O-TAN CONIPUR EPDM.

 

 

 

Golf

golf-beskydgolfPro vyznavače golfového sportu nabízí zdejší region nedaleko Třince pod beskydskými horami u obce Ropice golfový areál moderního typu se vším, co k tomu patří. V areálu je k dispozici osmnácti jamkové hřiště špičkových parametrů, golfová akademie typu chip&putt se šesti jamkami, driving range s krytými odpališti, pitching a putting green.

 

Projížďky koňským spřežením

kone_jablunkovskoRodinná stáj v Dolní Lomné nabízí celoročně pro jednotlivce, páry, rodiny s dětmi a menší skupinky vyjížďku do okolní krajiny koňským spřežením.

 

 

 

Bobová dráha, lanové centrum a sjezd na koloběžkách

bobovka_denik.K dalším aktivitám, které blízké okolí hotelu nabízí, patří bobová dráha s celoročním provozem v Ski areálu Mosty u Jablunkova v dosahu 17 km od našeho hotelu. Délka sjezdu činí 650 m, můžete sjíždět až 40 km rychlostí. V těsném sousedství bobové dráhy se nachází lanové centrum, dětské lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, dětské trampolíny, dětský zábavní park, sjezd na horských koloběžkách, sjezd na laně – Gorolszus.

www.skimosty.cz

KEMPALAND

V nedalém Bukovci se nachází areál KempaLand, který Vám nabízí letní atrakce, které Vás zaručeně nenechají v klidu, např.: AQUAZORBING, HORSKÉ KÁRYSUMMERTUBINGNORDIC WALKING, STŘELBA Z LUKU a mnoho dalších.

www.kempaland.cz

 

Paintball

paintbal_jablunkovskoPro vyznavače adrenalinu je k dispozici jedinečný paintball areál Návsí, který je umístěn v krásné přírodě. Tento areál je vhodný pro začátečníky, pokročilé i samotné mistry.
V rámci tohoto areálu je jeho provozovatel připraven Vám poskytnout veškeré potřebné vybavení, seznámit Vás s pravidly hry i hřištěm, včetně zajištění odborného dohledu.

 

 

Projížďky na dvoukolkách Segway

SegwayX2_jablunkovskoSegwayPark Mosty u Jablunkova nabízí pro veřejnost možnosti pořádání vyjížděk do přírody na dvoukolovém elektrickém zařízení, které za pomocí důmyslné elektroniky vyrovnává základovou plošinu a drží rovnováhu za Vás. Trasy za účasti školeného instruktora jsou voleny s ohledem na náročnost trasy, dle chuti a zkušenosti klienta.

 

 

Tandemové lety

lety_chciletatBeskydská škola létání nabízí příznivcům výšek tandemové lety z Javorového Vrchu za doprovodu zkušeného pilota. V nabídce jsou tři druhy letu - základní, termický a akrobatický.

 

 

 

Jezdectví

P1000269Pro vyznavače koňského hřbetu nabízí zdejší region možnost výcviku jezdců nebo vyjížďky do terénu. Jezdecký klub Beskyd v Jablunkově nabízí také možnost vození dětí v areálu.

 

 

 

Military Centrum

Military - foto na wwwTato aktivita je přímo určena pro všechny zájemce, kteří mají zájem o vojenskou tematiku a historii. Military centrum se nachází v obci Návsí 15 km od našeho hotelu a nabízí prozkoumání vojenských vozidel, projížďku v obrněném vozidlu a také ostrou střelbu.

www.militarycentrum.cz

 

 

 

 

 

Personál hotelové recepce je vždy připraven Vám poradit s výběrem aktivity během Vašeho pobytu u nás.

 

 

(zdroj fotografií: jablunkovsko.cz, icm.cz, ado.cz, chciletat.cz, google.cz )